Jak doplnit inkoust do fixů Edding

Když váš fix Edding začíná ztrácet na intenzitě, může to být indikace toho, že je čas doplnit inkoust. Naštěstí doplnit inkoust do fixů Edding je snadné.

Pro výběr vhodného inkoustu použijte tabulku kompatibility inkoustů a popisovačů. Na detailu každého z doplnitelných produktů je také uvedeno, jakými náhradními inkousty lze daný popisovač doplňovat. Na eddingy.cz najdete u doplnitelných produktů příznak Doplnitelný.

Způsob doplňování inkoustu se liší podle toho, zda lze fix rozšroubovat či nikoli. Některé popisovače lze doplnit kapilárním i kapkovým systémem.


Kapilární systém doplnění inkoustu

Bezpečný způsob jak doplnit inkoust. Fix není nutné rozšroubovat; postaví se hrotem směrem dolů do nádobky inkoustu. Je vhodné ponechat inkoust v nádobce nejméně hodinu, v ideálním případě přes noc. Po této době bude fix opět připraven k psaní.


Kapkový systém doplnění inkoustu

Pro použití kapkového systému je nutné odšroubovat hrdlo popisovače. Následně nakapejte inkoust do otvoru fixu pomocí kapátka. V závislosti na tom, jak je fix prázdný, potřebuje většina doplnitelných permanentních fixů, fixů na bílé tabule i flipchartových popisovačů k dobití cca 1-2ml inkoustu (to odpovídá asi 50-100 kapkám). U širších modelů, jako je permanentní popisovač edding 800, je zapotřebí cca 4-6ml (200-300 kapek).

Uvedená množství náplně jsou pouze orientační. Vezměte prosím na vědomí, že ne všechny produkty je možné z technických důvodů doplnit.